Dom Magnificat – Katolicki dom dla osób uzależnionych

Dom Magnificat rozpoczął działalność w czerwcu 2016 roku. Dom znajduje się w pięknej podłódzkiej miejscowości Łask – Kolumna. Dom (ośrodek) powstał aby nieść pomoc osobom uzależnionym, bezdomnym i pogubionym życiowo.

Zajmujemy się w nim terapią w formie opieki całodobowej przewidywanej na 10 – 15 miesięcy połączoną z opieką duchową prowadzoną przez księży katolickich współpracujących z Fundacją Magnificat (obecnie ks. Andrzej Michalak, ks. Grzegorz Korczak). Dysponujemy profesjonalną kadrą pracowników (terapeutów, psychologów, administratorów) i wolontariuszy, którzy stworzyli to miejsce z pragnienia serca i chęci służby drugiemu człowiekowi.

W województwie łódzkim jesteśmy jedynym Domem (ośrodkiem), który prowadzi tak kompleksowe działania.
Z naszych wcześniejszych doświadczeń wynika, że po
łączenie terapii z prowadzeniem duchowym jest najbardziej skutecznym sposobem wyjścia z uzależnienia i przygotowania człowieka do rozpoczęcia nowego życia w społeczeństwie.

Do wcześniejszych działań, realizowanych przez Fundację Magnificat należy doskonale funkcjonujący od kilku lat Ośrodek Pomocy Duchowej (OPD) przy ul. Łąkowej w Łodzi. W tym czasie okazało się, że OPD nie odpowiada na wszystkie potrzeby ludzi i wielu z nich potrzebny jest Dom
i przynajmniej roczny pobyt, po
łączony z terapią i modlitwą.
Utrzymując wspólnotowy charakter domu, a nie typowego ośrodka, przyjmujemy do
20 Podopiecznych, którzy zamieszkują podczas terapii w dwuosobowych pokojach. I faktycznie nasi Podopieczni traktują to miejsce jak DOM, którego wielu z nich nie miało. Cieszymy się widząc jak osoby, które trafiły do nas praktycznie z ulicy, odbudowują zerwane relacje z bliskimi, odkrywają talenty między innymi: muzyczne, plastyczne, organizacyjne czy kulinarne. Bardzo ważne jest też to, że często po wielu latach ponownie przystępują do sakramentów. To wszystko utwierdza nas, w tym że WARTO się trudzić!

W bardzo prosty i szybki sposób możecie Państwo pomóc nam wchodząc w zakładkę „wesprzyj nas”.

Zapraszamy na naszego Facebooka, można tam śledzić aktualności z naszego Domu.

Pragniemy z góry podziękować wszystkim wspierającym nasze działania, finansowo czy w inny sposób. Mamy świadomość, że bez osób oraz firm nas wspierających nie moglibyśmy tak wiele zrobić. Wasze wsparcie otwiera nam nowe możliwości, wspólnie możemy uratować kolejne osoby.

Jednocześnie zapewniamy o naszej codziennej modlitwie, w której dziękujemy i prosimy wraz z naszymi Podopiecznymi o Boże błogosławieństwo dla każdego Darczyńcy.