Dysponujemy profesjonalną kadrą pracowników i wolontariuszy, którzy stworzyli to miejsce z pragnienia serca i chęci służby drugiemu człowiekowi. Terapie prowadzone są przez specjalistów, posiadających odpowiednie wykształcenie kierunkowe oraz doświadczenie w prowadzeniu terapii uzależnień jak i profilaktyki uzależnień oraz terapeutę zajęciowego. Współpracujemy z kapłanami, psychologiem, psychiatrą oraz ludźmi dobrej woli.

 

996133_10202825848661990_2855799923232955287_n

Dagmara Pomirska-Diug – kierownik terapii.  Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień (SP/1550/2018), terapeuta zajęciowy, specjalista promocji zdrowia, magister pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Od wielu lat na terenie całej Polski realizuje autorskie programy profilaktyczne dotyczące uzależnień. Autorka książek W stronę Życia, Tatuaż, redaktor prowadząca wydanej przez Znak książki Ocalony. Ćpunk w Kościele, a także współautorka książek dla rodziców Mama jest piękna i chuda i Tata… po prostu jest. Dziennikarka radiowa, odpowiedzialna za audycję o uzależnieniach – JEST NADZIEJAPrezes Zarządu Fundacji Magnificat – od stycznia 2021 roku.

 

Piotr Kochanowicz – Odpowiedzialny za sprawy programowe. Doświadczenie terapeuty uzależnień i certyfikację uzyskał w USA. Magister teologii i filozofii, w trakcie studiów podyplomowych z psychologii uzależnień. Pracował w ośrodkach uzależnień w Chicago, Illinois i w zakładzie karnym. Redaktor audycji o uzależnieniach – JEST NADZIEJA. Prezbiter Archidiecezji Łódzkiej. Wiceprezes Zarządu Fundacji Magnificat – od maja 2021 roku.

 

Grażyna  Tomaszkiewicz – odpowiedzialna za sprawy organizacyjne, administracyjne. Instruktor terapii uzależnień (w trakcie certyfikacji). Współzałożycielka Ośrodka Pomocy Duchowej, absolwentka Szkoły Animatorów Trzeźwości.

Prezes Zarządu Fundacji Magnificat  – od września 2018 do stycznia 2021 roku.

 

 

Krzysztof Diug – absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim a także Międzynarodowych studiów Master Of Public Administration w Polsko Amerykańskim Centrum Zarządzania oraz podyplomowych studiów z zarządzania w SGH w Warszawie. W Domu Magnificat wychowawca, odpowiedzialny za ergoterapię. Odpowiedzialny za pisanie i koordynację projektów i konkursów zewnętrznych. Realizator programów profilaktycznych w szkołach i urzędach.  Odpowiedzialny za kontakt z Darczyńcami. Koordynator i prowadzący audycję dot. uzależnień pt. JEST NADZIEJA, emitowaną na antenach współpracujących z Fundacją radiami. Trener i konsultant.
Przewodniczący Rady Fundacji Magnificat.

Joanna Tatarek  – psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień (SP/1563/2018). Obecnie w trakcie 5-letniego kursu psychoterapeutycznego w nurcie systemowo-ericksonowskim akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Odpowiedzialna za pisanie i konsultacje projektów i konkursów zewnętrznych. Realizator programów zlecanych przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. Członek Rady Fundacji Magnificat.

Joanna Sztaudynger – absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego (filolog i pedagog). Ukończyła Studium Profilaktyki Problemów Czynnościowych. Pracuje terapeutycznie i szkoli się w nurcie integratywnym. Członkini Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Certyfikowana trenerka (TUS). Koordynator Centrum Psychoterapii Cardoner w Łodzi.
W Domu Magnificat prowadzi warsztaty terapeutyczne z podopiecznymi. Członek Rady Fundacji Magnificat.

 

Bogna Andrzejczak – specjalista psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który ukończyła w 2003 roku. Doświadczenie specjalizacyjne w zakresie psychiatrii zdobywała pracując w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Łodzi. Tytuł specjalisty psychiatrii uzyskała w 2011 roku. Pracuje w Miejskim Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej im. Bł. Rafała Chylińskiego w Łodzi, udzielając pomocy osobom uzależnionym oraz ich rodzinom w kryzysie. Prowadzi również praktykę ambulatoryjną, w której zajmuje się leczeniem schorzeń i zaburzeń psychicznych osób dorosłych. Cały czas stara się dokształcać i aktualizować swoją wiedzę uczestnicząc w zjazdach i konferencjach naukowych.

 

Jarosław Grabarczyk – z wykształcenia pedagog i socjolog. Trener i certyfikowany coach ICC. Autor i współautor programów i szkoleń w tym programów profilaktycznych. Ukończył prestiżową szkołę trenerską „Moderator” i jako trener specjalizuje się w programach z zakresu profilaktyki uzależnień oraz biznesu. Szkolił pracowników największych polskich i międzynarodowych firm, a jako wolontariusz w organizacjach pozarządowych zdobył bogate doświadczenie pracy z młodzieżą i dziećmi. Inicjator warsztatów profilaktyczno – rozwojowych dla małżeństw.  Współautor programów profilaktycznych „Łódź Ratunkowa”, „Warsztaty AZA”, „Z jakiej gliny jestem”, Konferencji Szkoleniowej „Widzę” oraz „Widzę – Potrafię – Stosuję”, programu „JA – to wszystko, co mam”. Członek Rady Fundacji Magnificat.


Radosław Pawłowski
– wykształcenie średnie, student psychologii w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu. W Fundacji odpowiedzialny za internetowy antykwariat książek i dewocjonaliów Katakumbus.pl, realizator programów profilaktycznych w szkołach.

 

 

Współpraca z Domem Magnificat w zakresie profilaktyki uzależnień

Maciej Woropaj – absolwent Uniwersytetu Łódzkiego oraz międzynarodowych studiów z zakresu zarządzania Master of Public Administration. Słuchacz studium „Różnice indywidualne” w Instytucie Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Doświadczony trener, specjalista narzędzi komunikacyjnych, asertywności, narzędzi rozwiązywania problemów i pracy zespołowej, który w swoim dorobku ma szkolenia dla pracowników największych polskich firm, urzędów i szkół, a także wiele spotkań z uczniami i nauczycielami.  Współautor programów szkoleniowych i integracyjnych, współautor programów „Warsztaty AZA”, „Z jakiej gliny jestem”, Konferencji Szkoleniowej „Widzę” oraz „Widzę – Potrafię – Stosuję”, programu „JA – to wszystko, co mam”. Inicjator warsztatów profilaktyczno rozwojowych dla małżeństw, które współorganizuje i współprowadzi w ramach fundacji od marca 2010r. Absolwent kursu profilaktyki zintegrowanej Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej IPZin z siedzibą w Kobyłce k. Warszawy.


Opieka duszpasterska Domu:

 

Ks. Andrzej Michalak – duszpasterz, opiekun duchowy podopiecznych Domu Magnificat. 
Magister teologii i filozofii. Filmoznawca. Proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu w Łodzi.