Dysponujemy profesjonalną kadrą pracowników i wolontariuszy, którzy stworzyli to miejsce z pragnienia serca i chęci służby drugiemu człowiekowi. Terapie prowadzone są przez specjalistów, posiadających odpowiednie wykształcenie kierunkowe oraz doświadczenie w prowadzeniu terapii uzależnień jak i profilaktyki uzależnień oraz terapeutę zajęciowego. Współpracujemy z kapłanami, psychologiem, psychiatrą oraz ludźmi dobrej woli.

 

996133_10202825848661990_2855799923232955287_n

Dagmara Pomirska-Diug – kierownik terapii.  Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień (SP/1550/2018), terapeuta zajęciowy, specjalista promocji zdrowia, magister pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Od wielu lat na terenie całej Polski realizuje autorskie programy profilaktyczne dotyczące uzależnień. Autorka książek W stronę Życia, Tatuaż, redaktor prowadząca wydanej przez Znak książki Ocalony. Ćpunk w Kościele, a także współautorka książek dla rodziców Mama jest piękna i chuda i Tata… po prostu jest. Dziennikarka radiowa, odpowiedzialna za audycję o uzależnieniach w Radio Niepokalanów – JEST NADZIEJA.

Prezes Zarządu Fundacji Magnificat – od stycznia 2021 roku.

 

Piotr Kochanowicz – Odpowiedzialny za sprawy programowe. Doświadczenie terapeuty uzależnień i certyfikację uzyskał w USA. Magister teologii i filozofii, w trakcie studiów podyplomowych z psychologii uzależnień. Pracował w ośrodkach uzależnień w Chicago, Illinois i w zakładzie karnym. Redaktor audycji o uzależnieniach w Radio Niepokalanów – JEST NADZIEJA. Prezbiter Archidiecezji Łódzkiej.

Wiceprezes Zarządu Fundacji Magnificat – od maja 2021 roku.

 

Grażyna  Tomaszkiewicz – odpowiedzialna za sprawy organizacyjne, administracyjne. Instruktor terapii uzależnień (w trakcie certyfikacji). Współzałożycielka Ośrodka Pomocy Duchowej, absolwentka Szkoły Animatorów Trzeźwości.

Prezes Zarządu Fundacji Magnificat  – od września 2018 do stycznia 2021 roku.

 

 

Joanna Tatarek  – psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień (SP/1563/2018). Odpowiedzialna za pisanie i konsultacje projektów i konkursów zewnętrznych. Obecnie w trakcie 5-letniego kursu psychoterapeutycznego w nurcie systemowo-ericksonowskim akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Realizator programów profilaktycznych (selektywnej, wskazującej) zlecanych przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Członek Rady Fundacji Magnificat.

 

Joanna Sztaudynger – praca terapeutyczna z podopiecznymi  i towarzyszenie indywidualne. Absolwentka filologii polskiej i Kolegium Języków Obcych (j. francuski i j. angielski).  Redaktorka, publicystka (współautorka książek dla rodziców – Mama jest piękna i chuda Tata… po prostu jest). Kierownik duchowy podczas rekolekcji. Studentka szkoły psychoterapii w nurcie interatywnym prowadzonej przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich  w Warszawie. Koordynator Centrum Psychoterapii Cardoner w Łodzi. Członek Rady Fundacji Magnificat.

 

Bogna Andrzejczak – specjalista psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który ukończyła w 2003 roku. Doświadczenie specjalizacyjne w zakresie psychiatrii zdobywała pracując w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Łodzi. Tytuł specjalisty psychiatrii uzyskała w 2011 roku. Pracuje w Miejskim Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej im. Bł. Rafała Chylińskiego w Łodzi, udzielając pomocy osobom uzależnionym oraz ich rodzinom w kryzysie. Prowadzi również praktykę ambulatoryjną, w której zajmuje się leczeniem schorzeń i zaburzeń psychicznych osób dorosłych. Cały czas stara się dokształcać i aktualizować swoją wiedzę uczestnicząc w zjazdach i konferencjach naukowych.

 

Jarosław Grabarczyk – z wykształcenia pedagog i socjolog. Trener i certyfikowany coach ICC. Autor i współautor programów i szkoleń w tym programów profilaktycznych. Ukończył prestiżową szkołę trenerską „Moderator” i jako trener specjalizuje się w programach z zakresu profilaktyki uzależnień oraz biznesu. Szkolił pracowników największych polskich i międzynarodowych firm, a jako wolontariusz w organizacjach pozarządowych zdobył bogate doświadczenie pracy z młodzieżą i dziećmi. Inicjator warsztatów profilaktyczno – rozwojowych dla małżeństw.  Współautor programu „Łódź Ratunkowa”, „Warsztaty AZA”, „Z jakiej gliny jestem”, Konferencji Szkoleniowej „Widzę” oraz „Widzę – Potrafię – Stosuję”, programu „JA – to wszystko, co mam”. 

Członek Rady Fundacji Magnificat.

 

Michał Pedo – terapeuta uzależnień (w procesie certyfikacji), odpowiedzialny za ergoterapię, streetworker, Interwent Kryzysowy (w trakcie Studium).
Pracuje z uzależnionymi oraz z osobami w kryzysie bezdomności. Doświadczenie zdobywał w Fundacji im. Brata Alberta w Pabianicach, w Pabianickim Centrum Psychiatrycznym oraz hostelu dla osób uzależnionych w Towarzystwie Przyjaciół Niepełnosprawnych.

 

 

Krzysztof Diug – wychowawca, odpowiedzialny za antykwariat  „Katakumbus”. Realizator programów profilaktycznych w szkołach i urzędach. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim a także Międzynarodowych studiów Master Of Public Administration w Polsko Amerykańskim Centrum Zarządzania oraz podyplomowych studiów z zarządzania w SGH w Warszawie. Odpowiedzialny za kontakt z Darczyńcami. Redaktor w Radio Niepokalanów.  Trener i konsultant.

Przewodniczący Rady Fundacji Magnificat.

 

Współpraca z Domem Magnificat w zakresie profilaktyki uzależnień

Maciej Woropaj – absolwent Uniwersytetu Łódzkiego oraz międzynarodowych studiów z zakresu zarządzania Master of Public Administration. Słuchacz studium „Różnice indywidualne” w Instytucie Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Doświadczony trener, specjalista narzędzi komunikacyjnych, asertywności, narzędzi rozwiązywania problemów i pracy zespołowej, który w swoim dorobku ma szkolenia dla pracowników największych polskich firm, urzędów i szkół, a także wiele spotkań z uczniami i nauczycielami.  Współautor programów szkoleniowych i integracyjnych, współautor programów „Warsztaty AZA”, „Z jakiej gliny jestem”, Konferencji Szkoleniowej „Widzę” oraz „Widzę – Potrafię – Stosuję”, programu „JA – to wszystko, co mam”. Inicjator warsztatów profilaktyczno rozwojowych dla małżeństw, które współorganizuje i współprowadzi w ramach fundacji od marca 2010r. Absolwent kursu profilaktyki zintegrowanej Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej IPZin z siedzibą w Kobyłce k. Warszawy.


Opieka duszpasterska Domu:

 

 

Ks. Andrzej Michalak – duszpasterz, opiekun duchowy podopiecznych Domu Magnificat. 
Wikariusz w Kolegiacie w Łasku. Magister teologii i filozofii. Filmoznawca.